Leslie Edelman, Kimber, Articles G

19 For et godt indtryk, se de scannede billeder. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. Andet, Blandet 60'er og 70'er, Dejlligt ! - Ringkbing Venligst ingen personlig afhentning. Se transportmjligheter. 18 Postkort, nogle med frimrker Og motivsamleriet synes ogs at vre inde i en god gnge. 6230-hus, Postkort, 5 kort fra Den Gamle Hrvej., ldre postkort. Vi har valgt Lene da hun er en af de medlemmer i Postkortklubben som aktivt viser sine postkort for omverdenen. Lot: 011366 6950 Ringkjbing, Bredgade med Hjskolehjemmet. Kbes som beset. Mske kan du bruge billederne til noget kreativt. 12,00 kr. Gamle postkort p auktion | fyens.dk Det tager blot et jeblik at oprette sig som bruger, og det eneste det krver er, at du har en e-mailadresse. Snderborg / Mommark Strand Vil du bruge et af mine billeder, s vrsgo! | Auktion 355 | Hele Verden Postkort: Gamle postkort - Blogger :-). 0 Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? 0 A1 Verden Fra Mit Vindue 4:22 Hvis dette . 1910, Postkort, Danske Kbenhavn, 10 gamle post fra Kbenhavn og Tivoli , pr stk 10 kr eller 90 kr for alle, Postkort, Gamle danske militr humrpostkort. Alle rettigheder forbeholdes. Kb og Slg billigt p Auktion hos DK's frende - Yah.dk - Militrobjekter Snderho Sspejdertrop Mange samler postkort fra deres fdeegn eller deres hjemegn. Postkortklubben.dk Gamle postkort. Postkort auktion starter hver torsdag og slutter hver sndag fra kl. Samling Svenske Postkort | Kp p Tradera (585132981) Samlet 150,- kr. 0 Lg i kurv Mere info. Det er dog stadig de gode gammeldags kort der er mest populre. Auktion fejlede da der ikke var nogen bud Auktionstart: 14/09/2020 20:00: Relaterede varer. Portoen er Kr.19.- Stor pose Wexe snapdser til kabelkanaler. G til menuen verst p siden. - 10kr,- stk SAMLET Sale Price. Slges samlet for 30 kr. Mange af dem er RIGTIG gamle. 1950erne, Fint gammelt / ldre postkort . Salget foregr efter vores "Uge Auktions" salgs-betingelser, dvs. Det frste officielle julekort blev sendt fradet hvide husi USA i1953. Fragt. Bud Postkort, ?? Portoen er Kr.19.- Postkort, Postkort fra danske byer og egne., 28 forskellige gamle danske postkort fra starten af 1900-tallet . 0 I alt 2 ringbind. De var trykt p stiftkartonog var hndkolorerede af farvelgger Mason. You will receive an invoice immediately after the sale. Postkortforum.dk | Forside kr. Forlag: Peder Friis, MusikForlag. Byd nu, Solgt P bagsiden af det ene postkort er trykt: Cellofix - Postkarte D. R. P. 176323 0 Buying and selling letters and postcards. Portoen er Kr.19.- Kb og salg af breve og postkort. Bud Kortet er sendt i 1975. Venligst ingen personlig afhentning. Fra rgfrit hjem. Skovgaard, og det hedder Vinterlandskab eller ogs Et bondebryllup. ?, Fint gammelt / ldre postkort . Kontakt os hvis du har sprgsml, specielle nsker eller materiale til salg, Har du problemer eller sprgsml, s skriv til. 1 re orange blkannulleret. Se nogle af mine andre annoncer De royale julekortmotiver var portrtter, der illustrerede forskellige begivenheder fra ret der gik. Danmark var langt bagefter England og Tyskland med hensyn til produktionsprocessen, s de frste kort var temmelig primitive i udfrelsen. Byd nu, Solgt Nogle gange er der et par blade med et par afrevne hak. Der gives rabat ved Postkort, ANTIKT KORT, DER ER LANG, LANG VEJ TIL TIPPERARY, GAMMELT SANGKORT / BREVKORT - DER ER LANG, LANG VEJ TIL TIPPERARY Du har ikke vundet. Ingen personlig afhentning. + evt. Nogle kort har tegn p slid/alder. Byd nu, Solgt kr. Forrest paa Vejen iler et Par Piger med hinanden i Haanden Toget i Mde. 30,00 Internationale Postkort Auktion 29 juli - 4 august 2022 Slutter i morgen 11:00 Kurator Anton Stikkelman Ekspert i Postkort Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Startbud 36 Italien - By og landskab - Postkort (90) - 1911 7 K. Feiertag illustratorer og W. Failkowska - Postkort (50) - 1910-1930 Nuvrende bud 50 Selve bogen er i perfekt stand, omslaget har brugsslitage. Byd nu, Solgt Portoen er Kr.19.- Sendt mellem 1904 - 1920 Salget foregr efter vores "Uge Auktions" salgs-betingelser, dvs. pladerense maskine, dermed fri for 0 Der er kort fra 1910 og opefter. Please write tostamps@stamps.dkif you have problems or questions. Venligst ingen personlig afhentning. Posthistorie auktion starter hver mandag og slutter hver onsdag fra kl. stamps.dk - webshop for samlere med breve og postkort Og der er Statstelegrammer, som kunne bestilles og sendes hos Post-og telegraf-vsenet. Time limit is exhausted. You will receive an invoice immediately after the sale. Hans kort var sledes af hj kvalitet og omkring 1888 blev der trykt over 5 millioner af dem om ret. gb. ); Stt vore annoncrer - de sttter os. Se transportmuligheder. kr. 200,-Byttes gerne med gamle danske postkort. mangler) - Blingbjerg Tidligere bud Bydere. Fra byer og egne: Rudkbing, Nykbing Falster, Svendborg (3), Gjrlev (4), Skagen, Frederiksberg, Kerteminde, Humble, Bjerreby, Haderslev (2), Vordingborg, Tranekr (2), Karrebksminde, Nstved, Roskilde, Fredericia (5) samt Mosegrden. OBS. 0 Gamle postkort 0 Af Michael Bonnevie Dette indlg vil efterhnden som jeg fr skrevet nyt, blive stedet hvor jeg samler foto og kamera begreber. Ls mere , Makrotur i solskinnet med 20 mm mellemring, Af Michael Bonnevie Sidste r kbte jeg et Mcoplus mellem rings st, og det har ikke vret luftet det helt store, Ls mere , Af Michael Bonnevie Det er ikke ofte at jeg filmer med mit Nikon grej, men engang imellem tager jeg en tur, Ls mere , Af Michael Bonnevie I denne lille mini tutorial, vil jeg se lidt p Bracketing! Oplyst pris er fast og eksl. MIN PRIS 150,00 View on. Han har dag for dag sluppet sit tag i livet efter tabet af kresten og deres ufdte datter i et trafikuheld. 0 Portoen er Kr.19.- SENESTE OPDATERING UNDER POSTNUMMER 2300 til 3480 den 29/5-14 2000 til 2200 den 29/3-14 1000 til 1500 den 19/3-14 1000 til 2400 den 18/3-13 Via menupunktet "min samling" kan du klikke dig ind og se et udsnit af de kort, jeg samler. diverse omstndigheder, s send mig en mail, og jeg vil straks fjerne billedet eller teksten. Snderborg Strandparti DFF Netsalg | Frimrke og postkort auktioner online | Intet succesgebyr Det vkker gode minder hos borgerne. Europa Gamle Postruter i miniark 2020 Denmark AFA 2007 Stamp 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (237-3) julekort med signatur LAM og julemrke 1957 STEMPLET KBENHAVN Slger: as.ke PostNord kr. Samling gamle postkort (210) Samling gamle postkort med motiver fra Kbenhavn, Holte, Charlottenlund, Lindenborg Kro,, Masnedsund, Nstved, Vordingborg, Bornholm, Gldelig Jul og Gldelig Pske og mange flere. kr. Porto er Kr. Gamle bilder og gamle postkort - Home - Facebook S er event-auktionen i fuld gang. Byd nu, Solgt Bud Omkring et Vandhul til den modsatte Side er samlet noget Kvg og en Dreng med et Par Heste. 6,00 kr. 200,00. Byd nu, Solgt Firefox, Microsoft Edge, or Safari. Aabenraa Fjord Aftenstemning 25,00 Skrevet p og/eller rest af opklbning. 0 Ved at oprette din gratis Catawiki-konto kan du byde p alle vores 65.000 srlige objekter, der er p auktion hver uge. Brevkort / Sangkort / Postkort / Carte Postale - It's a long, long way to Tipperary - i den Venligst ingen personlig afhentning. udgift til forsendelse med Postnord. Alle billederne jeg har fundet ligger frit tilgngeligt p nettet, og jeg har blot hentet dem jeg godt kan lide. Holland - By og landskab - Holland. - Postkort (Samling af - Catawiki Har du tnkt p `DEM`. AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; Forside; OPDATERINGER; POSTKORT 02.03.2023; POSTKORT 02.03.2023 . Gamle julepostkort - Gamle dage uden r p isager. 0 Bogen kan ogs afhentes i Hillerd. kr. }. Slges samlet for kr. Bud Bud Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. Solgt Vi har med begejstring lst hendes flotte bger "Vi har det s dejligt" og "Hilsen fra Amerika" som med udgangspunkt i postkortet tager os en tur rundt i det danske sommerland i 1920erne og historien om de danske udvandrere. | Auktion 1506 | Danmark, Bogtryk 2 9900 Frederikshavn Den gamle bydel Fiskergade i sne 9900 Danmark Motivet p julekortene kan vre rene kristne symboler somJesu fdselog Betlehemstjernen, traditionelle grds- og vintermotiver, gerne med nisser, eller rene sekulre varianter, gerne humoristiske, som refererer til aktiviteter knyttet til julen, som julehandel, julepynts produktion, juletrsindkb og dans omjuletr. Pris 20 kr. Sg efter: Alle rettigheder forbeholdes. Nu nedsat med Kr. DKK 25,00 Skalatryk af 5.50 Den gamle by. Postkort - Kb og Slg billigt p Auktion hos DK's frende Kortene, der blev trykt somlitografier, mlte omkring 13 x 8,25 cm. F notifikationer nr der er nye annoncer, der matcher din sgning. Venligst ingen personlig afhentning. Kp Samling Svenske Postkort p auktion hos Tradera!